Historie Disney

18. listopadu 2011 v 11:37 |  Historie Disney
Fox Kids byla dětská televizní stanice vlastněná společností FOX. V Evropě se Fox Kids poprvé objevil v roce 1996, ve střední a východní Evropě bylo vysílání postupně spouštěno v letech 1999-2001. Později byla značka odkoupena Waltem Disneyem a jednotlivé kanály přejmenovány na Jetix. Své vysílání pak Fox Kids definitivně ukončil v roce 2005.Mezi proslulé seriály z programové nabídky Fox Kidsu patří například "Závody Nascar" či oblíbená série "Oggy a švábi". Nechyběly ani "Totally Spies: Špionky".
Jetix byla celosvětově rozšířená a oblíbená síť televizních stanic, která vznikla postupně z kanálů Fox Kids v letech 2002-2005. Časem se ale ani Jetix neubránil přejmenování, a to ve většině případů na Disney XD nebo Disney Channel. Ve střední Evropě (Česko, Maďarsko, Slovensko) byl Jetix ukončen v září 2009 a na jeho místě se právě objevil Disney Channel. Poslední Jetix na světě byl rebrandován na Disney Channel v Rusku v srpnu 2010. Mezi nejoblíbenější seriály Jetixu patřila například série "Co je, Andy?", "Totally Spies: Špionky", "H2O: Stačí přidat vodu", "Hannah Montana", "Lazy Town", "W.I.T.C.H." a další.
Jetix Max byl programový blok televizní stanice Jetix určený spíše pro starší diváky - teenagery. Vysílal večer a do své programové nabídky zahrnoval například seriály "Monster Buster Club", "Naruto" či "Král Šamanů".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama